Kurumsal

Firmamız Hakkında

Kurumsal

Hakkımızda

 Beşler Camelyafı 1997 yılında 20.000 m2 kapalı alanda 21.600 iğ kapasiteli Ring İplik tesisi yatırımı yapmış ve üretime başlamıştır. 2002 yılında ilk işletmesine 14.400 iğ ekleyerek büyümeye devam etmiştir.

  2015 yılına kadar üretimine 36.000 iğ kapasiteyle devam eden Beşler Tekstil;2015 yılında 22.000m2 kapalı alana 42.432 iğ kapasiteli kompakt iplik tesisi yatırımı yaparak toplamda 78.432 iğ kapasitesine ulaşmıştır.

Bu dönemde Beşler Tekstil ayrıca Türkiye’nin ilk 1 megavatlık çatı güneş enerjisi projesinin de kurulumunu gerçekleştirmiştir.

       Beşler Tekstil aynı zamanda 2007 yılında 20.000 ton/yıl mineral yün üretim tesisi kurmuş ve bu tesisi 8 sene içerisinde 120.000 ton/yıl üretim kapasitesine çıkararak dünyada aynı anda 3 farklı mineral yünü; Taş yünü, Cam yünü, Seramik yünü; üreten ilk tesis konumuna getirmiştir.

1997 yılında üretime başladığı ilk işletmesini,2019 yılının kasım ayında üretime geçecek şekilde yenileyerek hem çağa ve teknolojiye uyum sağlama adına hem de daha kaliteli ve verimli üretim yapmak adına kapasitesini arttırarak 82.752 iğ kapasitesine ulaşacaktır.

2018 yılında teknik tekstil alanında geleceğin ürünü olarak lanse edilen kompozit malzeme üretimi için Beşler Camelyafı 85000 m2 alanda üretimi için  inşaata başlamıştır. Mart 2022 yılı içerisinde üretime geçmeyi planlamaktadır.

 

Vizyonumuz

Türkiye’de ve bulunduğu coğrafya da kompozit sanayinin temel girdilerinden olan Beşler Camelyafıı üretiminde  etkin rol oynayan saygın, güvenilir ve lider şirket olmak.

Misyonumuz

Hedeflerinde  her gün yeni bir sayfa açarak topluma çevreye saygılı, işçi  sağlığı ve güvenliği risk unsurlarını atlamadan, teknolojik gelişmelere ayak uydurarak ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır.

Değerlerimiz

DÜRÜSTLÜK

Ahlaki ve etik ilkelere göre hareket ederiz. İş etiğini tüm iş seviyelerinde uygular ve tümpaydaşlarla dürüstlük temelinde işbirliği yaparız.

İŞBİRLİĞİ

Tüm paydaşlara değer veriyor ve saygı duyuyoruz ve daha iyi bir gelecek ve gelişme için hepbirlikte çalışmaya istekliyiz. İşbirliğinin sinerjisinin bizi ileriye taşıyacağına inanıyoruz.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Ürünlerimizin temel faydasını en üst düzeyde sağlayarak müşteri memnuniyetine odaklanır vekalite, paketleme, teslimat, yenilik ve takip ile müşteriyi memnun ederiz.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Çevreye, insana ve topluma karşı sorumluluk bilinciyle hareket ederiz. Endüstriyel ihtiyaçlarıkarşılamak için yenilikçi ürünler geliştirirken çevresel yönü ön planda tutuyoruz.

 

ENTEGRE SİSTEM POLİTİKAMIZ

  • Tüm süreçlerimizde  Kalite, Çevre ve İSG  Enerji  konularında sorumlu olduğumuz, tüm yasal gerekliliklere ve şartlara uymayı, gerekli kaynakları temin ederek sürekli iyileştirmeyi taahhüt ederiz
  • Müşteri ihtiyaçlarını karşılayarak ,müşteri memnuniyetinin artırmayı;
  • Toplam Kalite felsefesini esas alarak, takım ruhu içinde kalite hedeflerine ulaşmayı;
  • Ürünlerimizin kalitesini tüm süreçlerde sürekli iyileştirip geliştirerek güvenilir hizmetler sunmayı;
  • Çalışanlarımızın yeteneklerini sunduğumuz eğitimlerle  geliştirmeyi;
  • Çevreye ve topluma saygılı , duyarlı; sadece atıkların bertarafına yönelik değil atık ve doğal kaynak tüketimini azaltma yoluna giderek üretim yapmayı;
  • Risk ve fırsatları değerlendirme bakış açısı ile iş süreçlerimizi gözden geçirerek, performansımızı izleyip geliştirmeyi;
  • İş kazası ve meslek hastalıkları gibi risklere karşı tedbirler alarak tüm çalışanlarımıza güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı ve düzeni sağlamayı ;
  • Alternatif enerji kaynakları araştırarak kullanılabilir ve yenilenebilir enerjiyi kazanarak enerji verimliliğini artırmayı taahhüt ediyoruz.